Mamy kolejny projekt edukacyjny z programu „Decydujesz, pomagamy” – Kraśnik i Opole Lubelskie

Dziś zostały ogłoszone wyniki VI edycji programu „Decydujesz, pomagamy” organizowanego przez Fundację Tesco. Nasz projekt „Edukacja Rowerowa 2.0” uzyskał 11 143 głosy i zajął drugie miejsce w głosowaniu w sklepach w Kraśniku i Opolu Lubelskim. Uzyskany grant w kwocie 3 000 zł pozwoli nam na przeprowadzenie szkoleń praktycznych dla nauczycieli i uczniów w obu tych miastach.

To druga edycja programu „Decydujesz, pomagamy”, w którym udało nam się zdobyć środki na edukację rowerową w woj. lubelskim. W poprzedniej, przed wakacjami br. zrealizowaliśmy warsztaty dla nauczycieli, serię zajęć praktycznych dla uczniów w ruchu drogowym, zakupić książki o tematyce rowerowej oraz zorganizować przejazd rowerowy po Biłgoraju.

Zajęcie drugiego miejsca wymaga zmniejszenia budżetu projektu z 5 000 na 3 000 zł, ale mimo tego chcemy przeprowadzić:

  • szkolenie w Kraśniku dla 10 nauczycieli wychowania komunikacyjnego/WF ze szkół podstawowych z Kraśnika i Opola Lubelskiego dotyczące problematyki i realizacji zajęć z praktycznej edukacji rowerowej z uczniami w ruchu drogowym;
  • 8 zajęć praktycznych z uczniami szkół podstawowych w ruchu drogowym (3 x 45 min.), we wstępnym wymiarze 6 zajęć w Kraśniku oraz 2 w Opolu Lubelskim.
Zajęcia praktyczne w ruchu drogowym – jeden z elementów projektu planowanego do realizacji w Kraśniku.

Wsparcie dla realizacji projektu zadeklarował Burmistrz Miasta Kraśnik – Pan Wojciech Wilk, z którym spotkaliśmy się w dniu 30 lipca, by porozmawiać również o działaniach na rzecz bezpieczeństwa i rozwoju ruchu rowerowego w mieście, w tym pierwszych ulic z kontraruchem i kontrapasami.

Spotkanie w Kraśniku dot. projektu „Edukacja Rowerowa 2.0” z udziałem Burmistrza Miasta Wojciecha Wilka (w środku) i Pana Krzysztofa Babisza – Kierownika Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Spraw Społecznych (z lewej).

Wszystkim mieszkańcom i mieszkankom Kraśnika, Opola Lubelskiego i sąsiednich miejscowości głosujących na nasz projekt w sklepach Tesco gorąco dziękujemy. Gratulujemy również zwycięzcy w naszym mikrorejonie – Stowarzyszeniu na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną z siedzibą w Poniatowej, które za projekt mój świat w obiektywie uzyskało 15 730 głosów.

Pełne informacje o wszystkich projektach, które otrzymały dofinansowanie w skali Polski, można znaleźć na: https://tesco.pl/pomagamy

Aleksander Wiącek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *