Głosuj na nasz projekt „Edukacja Rowerowa 2.0” w sklepach Tesco w Kraśniku i Opolu Lub.

W poniedziałek 17 czerwca rozpoczęło się decydujące głosowanie w programie grantowym Fundacji Tesco „Decydujesz, pomagamy”. Do 14 lipca każdy klient robiący zakupy w sklepach Tesco w Kraśniku i Opolu Lubelskim może otrzymać żeton uprawniający do głosowania na jeden z trzech projektów. Wśród finalistów znajduje się nasz projekt „Edukacja Rowerowa 2.0” skierowany do nauczycieli i uczniów ze szkół podstawowych w tych miastach.

Po pierwszym etapie oceny zgłoszonych wniosków w całej Polsce i podziale ich wg rejonizacji sklepów Tesco, trzy najlepsze wg oceny komisji biorą udział w głosowaniu, którego zwycięzca będzie mógł zrealizować cały założony we wniosku projekt.

Nasz projekt odpowiada na problem bezpieczeństwa młodych rowerzystów, którzy w ramach zajęć szkolnych nie mają przewidzianej praktycznej nauki jazdy po ulicach, trasach rowerowych i skrzyżowaniach. W ramach projektu odbędą się praktyczne zajęcia dla 10 grup uczniów z szkół podstawowych w Kraśniku i Opolu Lubelskim oraz szkolenie dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego, które pozwoli im w przyszłości prowadzić zajęcia praktyczne. Szkoły i nauczyciele otrzymają książki o tematyce rowerowej, a uczniowie biorący udział w zajęciach komplety oświetlenia rowerowego.

Link do projektu na stronie Tesco: https://tesco.pl/pomagamy/project/23541/

Adresy sklepów Tesco, w których można oddać głosy na projekt:

  • Kraśnik, ul. Przechodnia 2
  • Opole Lubelskie, Podzamcze 27

Złożony projekt będzie kontynuacją działań realizowanych wiosną br. w Biłgoraju, gdzie również zorganizowaliśmy warsztaty dla nauczycieli, serię zajęć z praktycznej edukacji rowerowej dla uczniów i przejazd rowerowy. W dłuższej perspektywie czasu realizowane działania mają prowadzić do zmiany systemu edukacji rowerowej w Polsce i wprowadzenia nowoczesnych rozwiązań, w szczególności nauki jazdy w warunkach rzeczywistego ruchu drogowego.

Indywidualne ćwiczenia na skrzyżowaniu w ramach projektu „Edukacja Rowerowa 2.0 – przez praktykę do bezpieczeństwa”, realizowanego w Biłgoraju.
Warsztaty dla nauczycieli w Biłgoraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *