Nasz projekt wygrywa w głosowaniu programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco

Projekt „Edukacja Rowerowa 2.0 – przez praktykę do bezpieczeństwa” złożony przez Fundację Mobilności Aktywnej do programu „Decydujesz, pomagamy” Fundacji Tesco zajął pierwsze miejsce w głosowaniu klientów sklepu w Biłgoraju. Jego realizacja pozwoli na przeprowadzenie praktycznych zajęć edukacyjnych skierowanych do uczniów i nauczycieli w tym mieście.

Nasz projekt był jednym z trzech, które przeszły po wstępnej ocenie do etapu głosowania, trwającego od 21 stycznia do 17 lutego br. W głosowaniu uzyskał 9674 głosów, wyprzedzając zdecydowanie dwa pozostałe projekty. Tak dobry wynik z pewnością świadczy również o znaczeniu edukacji rowerowej i problemie szkolenia młodych rowerzystów.

W ramach projektu zaplanowaliśmy realizację trzech działań, wśród których można wymienić:

  • Zajęcia z praktycznej edukacji rowerowej w 4 szkołach podstawowych (3 x 45 min., po 2 zajęcia w każdej z nich): sprawdzenie roweru, ćwiczenia przy szkole, jazdę po mieście, ćwiczenia na skrzyżowaniach, poznanie zasad ruchu i infrastruktury rowerowej.
  • Szkolenie dla nauczycieli wychowania komunikacyjnego (2,5 h w sali i 2,5 h na mieście): poznanie infrastruktury rowerowej i zasad szkolenia uczniów na ulicach miasta.
  • Przejazd rowerowy po mieście z nagrodami dla uczniów i mieszkańców promujący bezpieczną jazdę na rowerze.

Realizacja projektu przyczyni się do wzrostu wiedzy i umiejętności młodych rowerzystów, a nauczycielom ułatwi w przyszłości prowadzenie zajęć z wychowania komunikacyjnego (w ramach techniki) oraz zajęć praktycznych w ruchu drogowym.

Partnerem projektu jest lokalna organizacja Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Roztoczańskiej – Rowerowe Roztocze, z którą współpracujemy od wielu lat.

Projekt o łącznej wartości 5 000 zł będzie finansowany ze środków Fundacji Tesco.

Wszystkim, którzy oddali głosy na nasz projekt – serdecznie dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *